Pobierz katalog

Łatwy dobór silnika liniowego

Narzędzie do symulacji silnika Tecnotion

Almelo, Holandia, marzec 2016 – wybór odpowiedniego silnika ma kluczowe dla powodzenia projektu opartego o napędy bezpośrednie. Specjaliści w firmie z Tecnotion dysponują darmowym i kompleksowym narzędziem do symulacji i modelowania pozwalającym na dopasowanie parametrów silnika dla dowolnego zastosowania klienta.

Oferujemy proste w obsłudze, precyzyjne i szybkie narzędzie do doboru silników liniowych i momentowych. Wstępny dobór silnika odbywa się najczęsciej na podstawie sił przedstawionych w kartach katalogowych silników liniowych. Wstępnie wyselekcjonowany silnik wybiera sie z listy rozwijalnej w narzędziu do symulacji. Parametry silnika zostają wprowadzone automatycznie. W kolejnym kroku należy podać wymagania krytyczne z punktu widzenia aplikacji, takie jak: zakres ruchu, masa, czas przyspieszania, profil ruchu czy temperatura otoczenia. 

 linearmotorauslegung

 Grafuczne przedstawienie obliczeń pokazane jest na wykreise F/v.

 Na podstawie wprowadzonych parametrów, po wciśnieciu jedngo przycisku, narzędzie do symulacji oblicza parametry wyjściowe silnika i przedstawia w formie graficznej. Wyświetlane są wykresy odnosnie m.in.  prędkości przejazdu, przyspieszenia, zapotrzebowania na prąd elektryczny, wymaganych sił, temperatury silnika i inne. Narzędzie umożliwia modelowanie dynamiczne i pozwala w łatwy sposób przełożyć zmiany w aplikacji na zmainy w pracy silnika liniowego.

Szczególnie przydatny jest paramter temperatury, dzięki, któremu możemy określić czy dany silnik jest odpowiedni do konkretnej aplikacji, czy dostępna jest jeszcze rezerwa na silniku, czy temperatura cewek zbliża się już do wartosći krytycznych.  Za duże obciążenie silnika sygnalizowane jest na czerwono, dzięki temu możemy w łatwy sposób określić czy wymagany jest mocniejszy silnik lub co stanie się przy zmianie wartości poruszanej masy czy zmianie silnika liniowego na mniejszy.

Narzędzie umożliwia symualcję pracy z wieloma profilami ruchu, ktore mogą byc używane w różnych sekwencjach pozwalając  tym samym na dokładne obliczenia dla szerokiego zakresu aplikacji. Wynik symulacji można za pomoca jednego kliknięcia myszką wydrukować do pdf lub zapisać w formacie do dalszej obróbki.

Narzedzie do symulacji silników liniowych firmy Tecnotion umożliwia inżynierom łatwy i szybki dobór silnikow liniowych. Narzędzie jest do pobrania za darmo po rejestarcji do obszaru wewnętrznego naszej strony:  http://www.tecnotion.com/fclient/login.php

Inżynierowie aplikacji Tecnotion z przyjemnością wspomogą Państwa w doborze odpowiedniego silnika oraz przy weryfikacji obliczeń wykonanych przez Państwa. Zapytanie proszę kierować na info@tecnotion.pl.

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Nowa seria silników momentowych QTL

Seria QTL–A jest dotychczas nawiększą serą silników momentowych produkowanych przez firmę i charakteryzuje… Więcej

Direct Drive Motor Selection & Simulation Tool

Tecnotion launched its new online simulation tool. This new online tool replaces our offline tool. With… Więcej