Pobierz katalog

Do wszystkich zastosowań: seria TL

Do wszystkich zastosowań: seria TL

Silnik liniowy do wszystkich zastosowań

Seria TL, seria średnich rozmiarów silników liniowych Tecnotion, charakteryzuje się doskonałym stosunkiem rozmiaru do osiągów i idealnie nadaje się do rozmaitych zastosowań w różnych branżach przemysłu.

TL Iron core motor

Duży wybór dostępnych typów

Oprócz dobrych wartości gęstości mocy, główną zaletą serii TL jest szeroka gama dostępnych typów produktów. Cewki o długości od 146mm do 468mm, generują siłę ciągłą od 200N do 800N i siły szczytowe od 400N do 1600N. Ponadto, w zależności od wymagań wybierając właściwy z dwóch dostępnych typów uzwojeń cewki można osiągnąć prędkość maksymalną do 7 m/s.  

Chłodzenie wodne

W zależności od użytego systemu pomiaru drogi, TL może być pozycjonowany z dokładnością do kilku mikronów i chrakteryzuje się niezwykle małą siłę przyciągania pomiędzy cewkami a magnesami. Domyślnie wszystkie silniki serii TL wyposażono w przewody chłodzenia wodnego, co sprawia, że są one szczególnie ciekawym rozwiązaniem dla zastosowań o wysokich wymaganiach termicznych. Ponadto, zależnie od zastosowania, wartości siły ciągłej przy chłodzeniu wodą rosną o ok. 5%.

Dzięki temu seria TL nadaje się do niemal każdego zastosowania, np. dla długich ruchów roboczych w dużych drukarkach cyfrowych lub aplikacji AOI. Silniki TL stosowane są z powodzeniem także w systemach cięcia wodą i laserem.

Aktualności

Nowa seria silników momentowych QTL

Seria QTL–A jest dotychczas nawiększą serą silników momentowych produkowanych przez firmę i charakteryzuje… Więcej

Direct Drive Motor Selection & Simulation Tool

Tecnotion launched its new online simulation tool. This new online tool replaces our offline tool. With… Więcej