Pobierz katalog

Nowa seria silników momentowych QTL

Prawdziwe elektrownie o płaskiej konstrukcji

 

QTL motor family

Rodzina QTL. Lewa bez pierścienia chłodzącego, prawa z pierścieniem chłodzącym.

 

Warszawa, Polska, Wrzesień 2019 – firma Tecnotion podczas targów SPS Smart Production Solutions zaprezentuje nową serię silników momentowych QTL–A. Seria QTL–A jest dotychczas nawiększą serią silników momentowych produkowanych przez firmę i charakteryzuje się bardzo kompaktową budową oraz wysoką gęstością momentu obrotowego. Silniki, dostępne są juz  w sprzedaży, i w szczególności są dedykowane aplikacjom gdzie wymagany jest wysoki moment obrotowy oraz tam gdzie występuje wysoka wrażliwość na rozszerzalność cieplną.

Seria QTL-A  bezramowych silników momentowych, dostępna jest w czterech średnicach zewnętrznych (210–230–290–310 mm) oraz trzech wysokościach (65–85–105 mm). Silniki QTL 230 i 310 są standardowo wyposażone w zintegrowane chłodzenie wodne, co nawet w połączeniu z dużą liczbą cykli roboczych i wysoce dynamicznymi profilami ruchu zapewnia lepsze zarządzanie temperaturą, umożliwiając uzyskanie ciągłych momentów obrotowych do 329 Nm.

Ze względu na dużą średnicę wewnętrzną  bezszczotkowych silników QTL można łatwo poprowadzić, przez oś silnika, kilka kabli i węży. Sprawia to, że silniki Tecnotion istotnie przyczyniają sie do optymalizacji konstrukcji maszyn w szerokim pojętym spektrum aplkacji takich jak: stoły indeksujące, maszyny pakujące, wycinarki laserowe, a także do zastosowań w szeroko pojętej automatyzacji. Kompaktowa konstrukcja silników umożliwia łatwą integrację z istniejącymi strukturami maszyn.

Silniki momentowe z serii QTL-A oferują ciągłe momenty obrotowe na poziomie 37–329 Nm oraz maksymalne momenty obrotowe wynoszące 140–631 Nm.

 

Exploded view of QTL-A 310, stator and rotor

Sprawdź całą serię silników momentowych QTL tutaj, a jeśli masz pytania, nie wahaj się z nami skontaktować, nasz zespół wsparcia pomoże Ci w doborze odpowiedniego rozwiązania, zadzwoń do nas Tel. +48 22 307 25 57 lub napisz na adres info@tecnotion.pl.

Karty katalogowe i rysunki naszych nowych silników momentowych QTL można znaleźć w obszarze pobierania.

 

Aktualności

Nowa seria silników momentowych QTL

Seria QTL–A jest dotychczas nawiększą serą silników momentowych produkowanych przez firmę i charakteryzuje… Więcej

Direct Drive Motor Selection & Simulation Tool

Tecnotion launched its new online simulation tool. This new online tool replaces our offline tool. With… Więcej