Pobierz katalog

Powiększenie rodziny silników Tecnotion

DLA DŁUGICH SUWÓW: TM18

Almelo, Holandia, listopad 2015 - rzadkie minerały występujące w magnesach trwałych silników liniowych to czynnik, który w sposób istotny wpływa na cenę silników. W związku z tym specjalista w dziedzinie silników liniowych Tecnotion poszerza gamę produktów o nowy rdzeniowy silnik liniowy: TM18 to czwarty produkt z serii TM, generujący tę samą siłę co silniki zawierające większe i droższe magnesy.

 

Dzięki wykorzystaniu  silnika TM18 nawet aplikacje wymagające do tej pory użycia większych silników z powodzeniem pracują na silniku TM18. Zastosowania te nie wymagają już szerszych, a co za tym idzie, droższych modułów magnetycznych.

 

Cewka silnika TM18 o długości 336mm pozwala na uzyskanie siły ciągłej 360N i siły szczytowej 720N. Można także sprzęgać dwa silniki na jednej ścieżce magnetycznej, co zwiększa dostępną siłę ciągłą do 720N. Silnik posiada budowę kompaktową: całkowita wysokość montażowa wraz z modułem magnetycznym wynosi zaledwie 40mm, a szerokość modułu magnetycznego to tylko 50mm. Możliwe jest uzyskanie prędkości do 10 m/s.

Silnik TM18 stanowi ekonomiczne rozwiązanie szczególnie dla aplikacji o długich suwach, wymagających długich ścieżek magnetycznych. 

Możliwości zastosowań są nieograniczone; niewielki ”cogging” pozwala na użycie tego silnika w drukarkach przemysłowych, ale silnik TM18 z powodzeniem sprawdzi się także w systemach obróbki mechanicznej i cięcia.

Eisenkern-Linearmotor TM18

 

 

Aktualności

Nowa seria silników momentowych QTL

Seria QTL–A jest dotychczas nawiększą serą silników momentowych produkowanych przez firmę i charakteryzuje… Więcej

Direct Drive Motor Selection & Simulation Tool

Tecnotion launched its new online simulation tool. This new online tool replaces our offline tool. With… Więcej