Pilarka Pozioma

Horizontal Panel Beam Saw

 

Pilarka pozioma - Rdzeniowe Silniki Liniowe

Pilarki poziome z używane są w przemyśle drzewnym do przycinania dużych płyt, listw lub desek z drewna lub materiałów drewnopochodnych, takich jak płyty OSB, na różne wymiary. Cięcie wykonywane jest przez wirującą tarczę zamontowaną na ruchomym wózku zwykle napędzanym silnikiem bezszczotkowym połączonym z paksiem zębatym lub listwą zębatą.

Do poruszania wózka, inżynierowie zaczęli stosować innowacyjne systemy napędu bezpośredniego, w szczególności rdzeniowe silniki liniowe. Napęd silnika liniowego pozwala wózkowi na osiągnięcie prędkości i przspieszeń nieosiągalnych przy użyciu systemów tradycyjnych Zastosowanie rdzeniowego silnika liniowego umożliwia wózkowi osiągnięcie prędkości 250 m/min i przyspieszenia 10-15 m/s2. Takie parametry eksploatacyjne pozwalają na znaczne zwiększenie wydajności maszyny, aż do podwojenia ilości cięć na minutę.

Oprócz lepszych właściwości dynamicznych, rdzeniowy silnik liniowy o niskmi współczyniku „coggingu” gwarantuje płynny ruch wózka i piły, nie pwodując nieporządancych drgań, które pogorszyłyby jakość cięcia.

Dodatkowe zalety silnika liniowego to mniejszy poziom hałasu, większa wydajność, brak konieczności konserwacji oraz brak stopniowego spadku właściwości dynamicznych i nieograniczone długości cięcia.

TM18 - for saw machine

Aktualności

Nowa seria silników momentowych QTL

Seria QTL–A jest dotychczas nawiększą serą silników momentowych produkowanych przez firmę i charakteryzuje… Więcej

Direct Drive Motor Selection & Simulation Tool

Tecnotion launched its new online simulation tool. This new online tool replaces our offline tool. With… Więcej